توقعات ما از نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات چیست؟!

در پیام یک از دوستان گرامی و خوانندگان سایت در خصوص نرم افزاهای نت آمده است:

بالغ بر ۱۰ شرکت نرم افزاری رو میشناسم. فکر می کنم قبل از خرید نرم Ria online افزار باید آنچه را از نرم افزار توقع داریم در نظر بگیریم. خیلی از نرم افزار ها واقعا برای صنایع متوسط و کوچک غیر کاربردی اند. در شرکت ما (کاشی ستاره میبد) از نرم افزار نت استفاده می کنیم و تا حد زیادی به آنچه توقع داشتیم از نرم افزار رسیده ایم.البته پارامترهای زیادی هستند که هنوز در دستور کارمان هستند.

پاسخ : توقعات خریدار از نرم افزار می تواند انحراف ایجاد کند همان مشکلی که اکثر نرم افزار های ایرانی دارند همین است که پایه نرم افزارهایشان بر اساس توقعات اولین کارخانه استفاده کننده حال بزرگ و یا کوچک(آن هم در ایران!) نوشته شده است و در ادامه توسعه پیدا کرده است!! این روش و دیدگاه را پیشنهاد می شود تغییر دهیم باید یک سیستم نت صحیح را درست شناسائی کنیم و در نرم افزار های نت بر پایه حداقلهای یک سیستم نت استاندارد شده و تعریف شده و یا پذیرفته شده در جهان امروز پیش برویم و بعد بر اساس خواسته های خاص

و فرآیندها و تجیهزات هر کارخانه به افزودن ماژولهای خاص اقدام نماییم.
یک سوال: توقعات ما از یک نرم افزار نت مبتنی بر چه اساس و سیستم نت (حداقل با بالای ۸۰ درصد اطمینان از صحت و سقم آن) می باشد؟!

هم چنین خلاف آن نیز درست نیست که سیستم نت کارخانه خویش را مبتنی بر سیستم نت وارداتی نرم افزار منطبق کنیم! چون ممکن است متناسب فرآیندها و تجهیزات و کسب و کار ما نباشد(به تفاوت کسب و کار کارخانه کاشی ستاره مبید و شرکت های حمل و نقل شهر و یا قطارهای بین شهری توجه کنید) . لذا حالت فی مابین این دو نظریه مناسب تر است پس بهتر است سعی کنیم نرم افزاری خریداری شود که پایه و اساس یک سیستم نت ساده را پیش بینی کرده باشد و بعد تیم یا شرکت برنامه نویسی بعنوان یک شریک تجاری شما در بهبود بهره وری کارخانه متناسب با نیازهای و خواسته های خاص فرآیند ؛ تجهیزات و نوع کسب و کار شما نرم افزار را کامل کند و نه بر اساس خواسته های فردی و نیازهای فعلی و موقت سازمان.

هم چنین در خصوص کارخانجات کوچک شرکتهای ارائه دهنده نرم افزارهای نت نیاز است که بسته نرم افزاری متناسب با این گونه کارخانجات را آماده کنند با(قیمت کمتر)، که در این خصوص نرم افزارهای نت با هزینه زیر یک میلیون تومان می تواند مناسب باشد.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.