گام دوم برای خرید یک نرم افزار نت

برای خرید یک نرم افزار نت مناسب سراغ شرکت ها و ارائه دهنده های نرم افزار نت بروید و لیستی کامل از آنها داشته باشید ، در کشورمان ایران به زبان فارسی تعداد محدودی شرکت وجود دارد که ارائه دهنده نرم افزار نت می باشد که در سایت لیستی تقریبا” کامل از آنها آورده شده است.

در انتخاب این شرکتها معیارهای زیر را در نظر داشته باشید:

۱- به شهرت و تبلیغات این شرکتها توجه نکنید.

۲- به آیتم ها و لیست شرکتهایی که آنها سابقه نصب نرم افزارشان را دارند توجه نکنید.

۳- گذشته این شرکتها را ملاک خوب بودن آنها ندانید.

۴- به سبک بازاریابی و تعداد کاتالوگ و شعارهای نوشته شده در آنها توجه نداشته باشید.

۵- به هزینه زیاد و یا کم فروش نرم افزار توسط آنها توجه نکنید و فکر نکنید چون خیلی گران است پس خوب است یادآوری می کنم در دنیای امروزی اکثر نرم افزار های نت و حتی ERP کدباز می باشد و به صورت رایگان ارائه می گردد و برای خدمات بعد از آن و تغییرات مبتنی بر خواست مشتریان هزینه دریافت میشود.

۶- امروزه سبکهای قدیمی بازاریابی در دنیای صنعت جدید جایگاهش را از دست داده است ولیکن در کشورمان هنوز پاسخ می دهد ولی شما در خرید نرم افزار نت از این روشها دوری کنید.

پس با شرکتهای مربوطه چگونه برخورد کنیم ؟

۱- سابقه شرکت ارائه دهنده نرم افزار نت را در سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات مد نظر داشته باشید و نه فقط در برنامه نویسی و ارائه نرم افزارهای گوناگون!

۲- از کارشناسان آنها قبل از ارائه توانائی های نرم افزارشان بخواهید در سازمان شما حضور داشته باشند و سیستم نت کارخانه را ممیزی(آدیت) کنند و با نحوه کار و کسب کارخانه و نوع محصول و تجهیزات و گردش اطلاعات و فرآیندهای کارخانه آشنا شوند و در خصوص سیستم نت کارخانه نظر دهند و آیا این شرکت پیمانکار نرم افزاری توان انجام چنین کاری را دارد؟

۳- بر اساس بند ۲ این قسمت بخواهید که متناسب با سیستم کار وکسب کارخانه و فرآیندهای خدمات یا تولیدی ؛ توانائی های نرم افزار را برای شما شرح دهند.

۴- مطالب و مقالات ارائه شده در خصوص نرم افزار نت CMMS درج شده در این سایت را مدنظر داشته باشید.

۵- شرکت مذکور باید در نهایت به این نتیجه برسد که این نرم افزار نت آنها نمی تواند پاسخگوی تمامی سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات کارخانه شما باشد و قسمتهایی از آن کاربرد دارد و الباقی را باید برای شما بهینه سازی کند.چرا؟

چون اکثرا” کارخانجات دنبال این هستند که شرکت یا نرم افزار مربوطه در کارخانه ای مشابه آنها نصب شده است؟ و آیا این نرم افزار برای کارو کسب و فرآیندهای آنها کاربردی است؟ کی استفاده کرده است؟ جواب می دهد؟

این دیدگاه درستی نیست فرض کنید دو کارخانه سایپا و ایران خودرو ، آیا می توانند از یک نوع نرم افزار نگهداری وتعمیرات برای مدریت فعالیتهای نت استفاده کنند؟ من فکر می کنم هرگز نمی توان همان نرم افزاری که در سایپا استفاده می شود در ایران خودرو نیز استفاده کرد! پس اگر سایپا نرم افزاری دارد ، شرکت ارائه دهنده نرم افزار نت در آنجا نباید آن را برای ایران خودرو نیز استفاده کند زیراکه فرآیندها و سیستم نت ایندو کارخانه با توجه به پرسنل و جایگاه بازار آنها فرق می کند.باید هر دو سیستم آدیت شوند و متناسب با هر کدام تحلیل سیستم خاص صورت گیرد و ماژولهای مورد نیاز در هر کارخانه در سیستم نرم افزار نت گنجانده شود.

این گام رمز موفقیت شما در بهره بردن از یک نرم افزار نت در سالیان متوالی است.


2 پاسخ
 1. Babak Majidi
  Babak Majidi گفته:

  با سلام و احترام
  ضمن سپاس و قدردانی از شما بجهت برقراری این وبلاگ بعرض می رسانم نرم افزارهای جدید و تازه جهان بر اساس علوم RCM و PMO بصورت Data base طراحی شده اند و قابلیت محلی شدن در هر سازمانی را دارند با توجه به تست شدن اینگونه نرم افزارها در جوامع صنعتی جهان و در کارخانه ها و معادن و . .. مهم دنیا می توان با جدیت اعلام کرد که اینگونه نرم افزار ها نیاز اصلی تعمیر و نگهداری کشور بوده و بستر لازم در این خصوص می باید در محل اجرا توسط فروشنده نرم افزار ارائه گردد.
  بعبارتی نرم افزار یکی از وسیله های رسیدن به هدف بوده که می باید توسط فروشنده تهیه و تامین گردد و با خرید نرم افزار، بستر لازم جهت پیاده سازی سیستم و چگونگی استفاده از نرم افزار می بایست توسط فروشنده این نرم افزار ارائه گردد که در بسیاری موارد این امر قابل دسترس می باشد.
  با تشکر- مجیدی

  پاسخ
 2. علی
  علی گفته:

  باسلام خدمت شما دوست عزیز وگرامی اگر لطف کنید نام چند تا از نرم افزارهای نت موجود در ایران را با مقداری توضیح راجع به ان را از هر طریق ممکن برایم بفرستید یک دنیا ممنون میشوم جهت تکمیل پایان نامه می خواهم. با تشکر فراوان.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.