عناوین ماژول های نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMworks

Unravelling_FredFroese_226x150نوشتن یک نرم افزار جنبه های مختلفی دارد بخصوص اینکه آن نرم افزار در یک حوزه مدیریتی و تخصصی باشد.اگر بخواهیم جوانب کار نوشتن یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات را به صورت خلاصه تشریح کنیم بندهای زیر کمک می کند:

 1. انتخاب حدود نرم افزارنت که برای چه نوع سازمان نوشته شود
 2. محدودیتهای نرم افزار به لحاظ تعداد تجهیزات و کاربری آن
 3. داشتن بستر مدیریتی و دانشی در زمینه نگهداری و تعمیرات
 4. استفاده از استانداردهای نت در تعریف مبانی و شاخص های نرم افزار
 5. انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب با محدودیت های فوق
 6. سرعت ، امنیت نرم افزار در مدل های تک سیستم و تحت شبکه
 7. پشتیبانی بهنگام و مناسب از بانک داده های نرم افزار
 8. سهولت کار با نرم افزار و سرعت فراگیری آن توسط پرسنل نت
 9. عدم پیچیدگی های غیر معمول در نرم افزار نت و پرهیز از خواسته های تکنیکی خارج از عرف

باید سعی شود یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات حدود کاری خودش را در حد یک نرم افزار نگهداری و تعمیرت نگه دارد! در واقع یک CMMS یک نرم افزاری است که فعالیتهای نگهداری و تعمیرات سازمان را کامپیوتریزه می کند نه اینکه یک نرم افزاری باشد که گردش کار نت و مدیریت سیستم جامع سازمان را پوشش دهد!

برخی اوقات توقعات بیش از حد سازمان از یک نرم افزار نت باعث می شود که حوزه نرم افزاری نت CMMS از حد وظایف اصلی خودش غافل شود و بیش از آنکه به مدیریت فعالیتهای نگهداری و تعمیرات تجهیزات معطوف باشد به سمت مدیریت پرسنل نت و گردش کارهای آنها و رسید مجوزات پیمانکاران و تایید رسید سفارش کار آنها تمایل پیدا می کند که دیگر نرم افزار نت نمی باشد.

در گذشته ما نرم افزار سبک و ساده CMMS EXCEL را به خوانندگان سایت نت بهره ور فراگیر معرفی کردیم استقبال خوبی از این نرم افزار شد مبتنی بر درخواستها و پیشنهادات تهیه کنندگان گرامی برآن شدیم که نرم افزار نگهداری و تعمیرات PMworks را با ماژول های حرفه ای تر و برای سازمانهای متوسط و نسبتا بزرگ طرح ریزی کنیم.

نرم افزار PMworks یک نرم افزار نگهداری و تعمیرات کاملا حرفه ای ، استاندارد و قابل رقابت با نرم افزار نمونه خارجی آن CWorks می باشد.چرا ؟ چون تعداد گزارشات و شاخص های نت آن تکمیل تر و هم چنین برخی از ماژول های آن کامل تر از آن می باشد.در آن نرم افزار وقتی به صورت طولانی کار می کنید مشکلاتی وجود دارد که ناشی از آن است که نویسندگان این نرم افزار خودشان نت کار نبوده اند و در پای کار فعالیتهای نگهداری و تعمیرات تجهیزات به مباحثی برخورد می شود که در نرم افزار کوچک و محدود دیده اند.

ماژول هایی که در نرم افزار نت PMworks پیش بینی شده است عبارتند از:

 1. نت برنامه ریزی شده PM
 2. نت اضطراری EM
 3. آرشیو فنی
 4. شاخص های عملکردی KPI
 5. گزارشات مدیریتی
 6. انبار
 7. نیروی انسانی
 8. پیمانکاران تعمیراتی
 9. قطعات یدکی Spare Parts

معرفی کامل نرم افزار نت فوق را به آینده نزدیک موکول می کنیم در حال حاضر سایت اینترنتی مستقل آن در حال طرح ریزی می باشد.این نرم افزار در دومدل تک سیستم One System و تحت شبکه Network ارائه می گردد و هزینه کم تر از تمامی نرم افزار نت فارسی زبان در ایران می باشد.اما بیشترین کاربرد تخصصی در حوزه مدیریت نگهداری و تعمیرات تجهیزات در آن پیش بینی شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.