مراحل پیاده سازی نرم افزار دارایی فیزیکی CMMS EAM

مراحل پیاده‌ سازی نرم‌ افزار نگهداری و تعمیرات CMMS EAM

مراحل پیاده‌ سازی نرم‌ افزار نگهداری و تعمیرات CMMS به صورت استاندارد در صنایع بزرگ تشریح گردیده است. که گام به گام پیش بروید. در اینجا سعی می کنیم موضوع را کلی تر در نظر بگیریم و شما شروع کار را گام به گام بدانید.

پیاده سازی نرم افزارهای نگهداری و تعمیرات CMMS یکی از دغدغه‌های اصلی و چالش برانگیز اکثر سازمانهای بزرگ و صنعتی کشور است. بسیاری از سازمان ها اقدام به انتخاب و خرید نرم افزار نت کرده اند. ولی بعد از گذشت یک سال آن بهره مندی موردنظر از نرم افزار را محقق نکرده اند.

برخی بد بودن نرم افزار را (که تا حدودی هم حق دارند) بهانه کرده اند. و مجدد سازمان بعد از تغییراتی در ساختار در طول سال نفرات جدید اقدام به خرید نرم افزار نت بعدی کرده اند، اما مشکلات هم چنان باقی است.

بستر مدیریت نگهداری و تعمیرات سازمان


برای پیاده‌ سازی نرم‌ افزار نگهداری و تعمیرات سازمان باید بروی یک بستر و پایه ای اقدام کند. بستر و پایه ای که زیرساخت استقرار یک ماژول نرم افزاری را پوشش می دهد. در واقع قبل از اقدام به انتخاب، خرید و پیاده سازی نرم افزار نگهداری و تعمیرات چه نیاز دارید؟ سازمان باید بستر سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات خویش را بر اساس استانداردهای نت و نیازمندی های نگهداری تجهیزات سازمان بهبود دهد.

اما یک نکته مهم دیگر نیز باید در نظر گرفته شود که نرم افزار و سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات نیاز مبرم به برنامه ریز دارد. فقط صرف ایجاد واحد برنامه ریزی در ساختار سازمانی کفایت نمی کند، باید افراد با مهارت برنامه ریزی در سازمان وجود داشته باشند که از خدمات نرم افزار های نت بتوانند استفاده کنند. به این مقوله درمطلبی دیگر خواهیم پرداخت.

مراحل پیاده سازی نرم افزار CMMS

مفاهیم نصب و راه اندازی نرم افزار CMMS با پیاده سازی نرم افزار متفاوت است. عملیات نصب و راه اندازی بیشتر روی مباحث فنی و تکنیکی های شبکه و سرور و بالا آوردن نرم افزار مرتبط است. اما پیاده سازی نرم افزار نگهداری و تعمیرات به مفهوم پیاده سازی مدیریت نگهداری و تعمیرات مبتنی بر نرم افزار CMMS است.

مراحل زیر جهت پیاده سازی پیشنهاد می گردد:

  1. ارزیابی وضعیت نگهداری و تعمیرات سازمان
  2. مشخص کردن نقاط ضعف و کمبودهای سیستم مدیریت نگهداری وتعمیرات فعلی سازمان و تعریف اقدامات لازم برای رفع
  3. آموزش مدیریت نگهداری و تعمیرات پرسنل فنی
  4. اصلاح ساختار سازمانی واحد فنی یا واحد نگهداری و تعمیرات سازمان
  5. اجرای مدیریت تجهیزات مبتنی بر مقاله پیاده سازی نرم افزار نگهداری و تعمیرات CMMS در صنایع (مهم و کلیدی)
  6. نصب و راه اندازی نرم افزار CMMS
  7. اجرای پایلوت نرم افزار و دریافت باخورهای لازم
  8. اصلاح ایرادات و تمرکز بر بازخورهای کسب شده
پیاده‌ سازی نرم‌ افزار نگهداری و تعمیرات
مراحل پیاده سازی نرم افزار نگهداری و تعمیرات CMMS
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.